Veszprém-Balaton Filmpiknik
A Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa program első saját rendezvénye a Veszprém-Balaton Filmpiknik. Szeptember 3-5 között, két városban, 5 helyszínen közel 40 magyar filmet nézhetünk meg, találkozhatunk az alkotókkal, közönségtalálkozókon vehetünk részt. Mindezt ingyenesen.

Veszprémben, a Szent-háromság téren a várban, a Hangvillában és alatta az Expresszóban lesznek vetítések, az Óváros téren pedig kísérő zenei programok. Balatonfüreden a legtöbb vetítés a Balaton Moziban lesz látható, a Tagore sétányon felállított hatalmas vásznon pedig péntek és szombat este egy-egy filmet tekinthetünk meg.
A program csütörtök délután 3-kor kezdődik, a Hangvillában Király Levente – Piedone nyomában című dokumentumfilmjével. Szintén csütörtökön, 5 órai kezdettel látható Bodzsár Márk – Drakulics elvtárs című szatírája, mely nemcsak a vérszívómítosszal játszik el, de a szocializmus blődségét is megidézi. Csütörtökön 17.45-kor a balatonfüredi Balaton moziban Tasnádi István – Egy másik életben című alkotása fut, mely az idén megkapta a Legjobb Tévéfilmes Forgatókönyvnek járó Magyar Filmdíjat.
Veszprémben és Füreden is látható lesz Hartung Attila – FOMO című filmje, ami a Z generáció nyelvén mesél a közösségi média sötét oldaláról.
Az idén Tóth Barnabás – Akik maradtak című alkotása kapta a legjobb játékfilmnek járó Magyar Filmdíjat, sőt az Oscar-díj 10-es szűkített listájába is beválogatták a filmet. A Filmpikniken pénteken 20 órakor a veszprémi Várban, majd szombaton 19.30-kor a balatonfüredi Tagore sétányon vetítik.
Pénteken este pedig egy igazi közönségkedvencet vetítenek a Balaton parton, Bujtor István – Pogány Madonna című filmjét.
A mozifilmek után sokszor beszélgetést hallhatunk az alkotókkal, vagy közönségtalálkozón vehetünk részt. Részletes műsor a Filmpiknik weboldalán.












