X. Újévi csobbanás Szigligeten
Január elsején már 10. alkalommal rendezik meg az újévi csobbanást Szigligeten. Az eseményre várnak minden bátor fürdőzőt, aki szívesen megmártózna a 0 fok körüli Balatonban.

Azok, akik szeretnének aktív részesei lenni a 2020 első balatoni csoportos fürdőzésnek 11.00 órától 13.50-ig orvosi vizsgálatra várják. A csobbanásra bárki jelentkezhet, de csak azok mártózhatnak meg a jéghideg habokban, akiknek a helyi orvosi vizsgálatot követően az orvosok engedélyezik. A csobbanók karszalagot kapnak.
A vendégeket jégszobrász, artisták, gólyalábasok és zenekarok szórakoztatják már 11:00 órától. 14:000-kor, a csobbanás időpontjában a színpadon a Cimbaliband együttes játszik.
Természetesen nem maradhatnak el a szokásos téli gasztronómiai élmények, a rendezvényen meleg teával, borral és forralt borral, babgulyással, lángossal, kürtős kaláccsal és forró groggal várják a vendégeket.
A rendezvényre belépés és a csobbanásra nevezés is díjtalan.
A rendezvény megközelítése a több ezer vendég miatt autóval nehézkes, ezért érdemes korábban érkezni, és a strandtól távolabb leparkolni az autóval.
Részletes programbontás:





