Fesztivál helyett Levendula hetek lesznek idén Tihanyban
Tihany és a levendula neve az elmúlt évszázad során egybefonódott, ugyanis ez a különleges növény annyira szereti a helyi mikroklímát, hogy minden év júniusában lilába borul a „Kincses Félsziget”.
Idén sem lesz ez másként, a levendula virágozni fog, hiszen a járványveszély ellenére a természet nem áll meg, ráadásul ez az az időszak a településen, amikor minden a levenduláról szól, és a helyiek lelkesen várják ennek a gyönyörű és hasznos növénynek a szerelmeseit.

Ebben az évben azonban a veszélyhelyzet által indokolt intézkedések miatt picit másképp ünnepelhetjük a levendula virágzását. Egy kicsit csendesebben, egy kicsit lassabban, egy kicsit másképp, de két hetet az illatok és színek jegyében tölthetünk, június 13 – 28 között jönnek a Levendula Hetek Tihanyban.
Nem lesz nagybetűs Fesztivál, de lesz helyette túrák sokasága, kézműves foglalkozások, ismeretterjesztő és sportprogramok. Meg lehet látogatni a gyönyörű apátsági majort, és rengeteg étterem készít erre az alkalomra ételkülönlegességeket, levendulás menüket.
A levendula ünnepe tehát nem marad el, csak átalakul, és mint ahogy ezt már az elmúlt időszakban többször is hangsúlyozták a szervezők: ezek a programok csakis felelősségteljes magatartással, a szabályok maximális betartásával valósulhatnak meg. Arra kérik a Tihanyba látogatókat, fogadják el, hogy a programokon korlátozott létszámban, előzetes regisztráció alapján lehet majd részt venni. A szervezők csak akkor tudják vállalni a felelősséget a vendégekért, ha mindenki felelősséget vállal környezetéért és saját magáért, ha ebben az időszakban a településre érkezik.
Aktuális információkért érdemes Tihany község hivatalos oldalát, illetve a fesztivál facebook oldalát felkeresni.





